הדומיננטיות של גינות פרטיות כחלק ממבנים שלמים היא גדולה מאוד. הן בבנייני דירות, ולבטח בבתים פרטיים, לגינה יש תפקיד גדול וחשוב מאוד בנראות ובעיצוב הכולל של המבנה. הגינות כיום לא כוללות רק משטח דשא גדול כאלמנט עיצובי בודד, אלא מגוון רחב של אובייקטים שונים. זה כולל פרטי אומנות, עציצים, שתילים, עצים ועוד, אשר מטרתם ליצור בולטות ומשהו נעים לעין.

השוני בין גינות בבנייני דירות לבין גינות בבתים פרטיים הוא השימוש, שכן בבנייני דירות מדובר בעניין עיצובי בלבד. מנגד, בבתים פרטיים, אנשים משתמשים בדירות גם כדי לארח, לשהות ואפילו לאכול. לכן, יש להתייחס לכל חצר בצורה ספציפית, עם תשומת לב ייחודית.

להפוך את הגינה למקום יפה יותר

מה הערך של גינות פרטיות משודרגות?

הגינות הפרטיות מהוות חלק גדול מאוד מכל בית, הן מבחינת התפיסה, והן מבחינת הגודל הפיזי. הן חולשות על חלקים גדולים מהמתחם, וככל שהן נראות יותר טוב, הערך של כל הנכס עולה.

 

גינות לא יכולות להיות מפגע ויזואלי, הן מבחינת ההרגשה של הדיירים וכמובן מבחינת רוכשים או מתעניינים פוטנציאליים בקנייה. ההשקעה בגינה היא כזו שמחזירה את עצמה, כאשר תחזוקה מסודרת, ושדרוג כללי מהווים פעולות סטנדרטיות כיום. לכן, חשוב מאוד לבצע פעולות יזומות של עיצוב גינות והעדיפות היא להשתמש במעצב ומתכן גינות על מנת להגיע למקסימום תוצאות בליווי איש מקצוע מנוסה.

כיצד אפשר לשדרג את הגינה?

גינה מעוצבת יכולה לכלול מספר רב של אלמנטים מיוחדים ומרשימים. יש הרבה סגנונות וז'אנרים בתחום. בבסיס, יש שימוש רב בפרחים מקומיים ועונתיים, מזרקות, שתילים מיוחדים, פריטי נוי, ואפילו התקנת דשא סינטטי למטרת הקלה על הנושא התחזוקתי.

 

יש בימינו הרבה מאוד דרכים לשפר את הנראות של הגינה, והתוצאות ברוב המקרים הן פשוט מרהיבות. המטרה הסופית של מעצבי גינות היא לייצר גינה מרשימה, חסכונית ומשודרגת, שתבלוט ותמשוך מבטים עוד מהחלק החיצוני של הרחוב.

מה עיצוב גינות דורש מאיתנו?

כדי להשיג גינה מעוצבת ומרהיבה צריך לעבוד, וקשה. השקייה היא רק חלק מהעניין, וישנם אלמנטים של עבודה פיזית של ניכוש עשבים, ניקיון כללי, עבודה עם מכונות גיזום, גריפה ועוד. זה לא קל ולכן, יש כיום הרבה גינות די מוזנחות, לבטח בבתים ישנים ובבנייני דירות ללא ועד מוסדר.

 

מקומות חדשים ומסודרים דואגים בראש ובראשונה לנושא הגינה, ההשקייה שלה והטיפוח שלה, כאבן הפינה לניהול המבנה. חברות מקצועיות אשר עוסקות בעיצוב גינה מעניקות פתרון כולל, שמוריד את העול מבעל הנכס או מוועד הבניין, ומתחייב על גינות מעוצבות ומרשימות בכל עת, הן בקיץ והן בחורף.

כמה זה עולה לנו?

עיצוב גינות הוא תחום שמתחלק להרבה מאוד תתי תחומים, שכן כל גינה היא שונה. יש הבדל מהותי בין עיצוב גינות פרטיות בבתים חדשים, אשר חולשות על שטחים גדולים, לבין גינות פרטיות בבניינים, אשר מהווים נישות קטנות בכניסה לבניין. ברמת העיקרון, ישנו מחירון לכל אלמנט שמבצעים בגינה. זה כולל, בין השאר, התקנת תאורה, הקמת שבילים, מערכות ניקוז והשקייה, דשא סיננטי ועוד. כמובן שגם לגודל הגינה יש השפעה, והאם מבצעים עיצוב חד פעמי או הסכם שכולל תחזוקה שבועית או חודשית. בכל אופן, המחיר לכל פרמטר נע בין מאות לאלפי שקלים, תלוי במורכבות של התכנון והביצוע. חשוב מאוד להיכנס לפרטים ולראות מה מקבלים, עוד בטרם הביצוע הסופי.

מה השלב הראשון שיש לבצע?

כל תהליך של עיצוב גינות מתחיל עם ייעוץ איכותי. יועץ מהימן אשר מגיע לשטח, בודק את הצרכים, ומחלק אותם לחובות ופריבילגיות, הוא כזה שנותן את הערך המוסף שלו. אנשים לא בהכרח יודעים מה הם צריכים בגינה שלהם, ולא תמיד שמים לב לפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל.

 

יועץ איכותי יודע לנתח את השטח, להעניק את החזון שלו ולהראות דוגמאות מגוונות, על מנת לראות אילו מהן פותחות את עיניו של הלקוח. ייעוץ הוא דבר נכון בכל דבר בחיים, וגם כאשר מדובר בפרויקט של עיצוב גינה קטנה וקומפקטית, יש לתת על כך את הדעת בצורה מקצועית, אשר נותנת מענה גם לפרטים הקטנים והשוליים ביותר.

מה הערך המוסף של חברות לעיצוב גינות?

הרבה מאוד אנשים רוכשים בתים פרטיים בגלל הגינות שמתלוות אליהן, אך בפועל, הגינה הפרטית היא מוזנחת בהרבה מאוד מקרים, שכן לאנשים אין הזמן והאנרגיות לטפל בה בזמנם הפרטי, דבר שגורם עוול לגינה.

 

כיום, יש הרבה מאוד חברות המתעסקות עם עיצוב גינות פרטיות בבתים ובבניינים, כאשר הערך המוסף מגיע מכך שהחברות הללו מציעות שירותים רבים ומגוונים, אשר מקלים על הלקוחות ומונעים מהם את הצורך לעבוד בגינה ולהשקיע בה הרבה מאוד מרץ.

מה האופציות הקיימות בעיצוב גינות?

חברות איכותיות של עיצוב גינות מציעות אופציות רבות, שאנשים כלל לא חושבים עליהן. בין אם מדובר בתיחום הגינה, עיצוב אומנותי שכולל צמחים מיוחד, אקווריום, מערכות של טפטפות אשר חוסכות במים, ושלל פתרונות נוספים שישדרגו את הגינה ויעניקו לה אופי שונה ומשודרג.

 

עיצוב גינות פרטיות זהו תחום שלם עם הרבה מאוד אפשרויות שונות, אשר בסופו של דבר, גם מעלות את ערך הבית. הצורך בשדרוג החצר הוא גדול בהרבה מאוד מקומות, לא רק בבתים פרטיים, אלא גם בבנייני מגורים להם יש גינה קטנה בכניסה לבית.

מה משדרת גינה מעוצבת?

גינה מעוצבת, מטופחת ומטופלת משדרת המון איכות כלפי חוץ, וגם כלפי פנים. כלומר, אנשים שמתחזקים את הגינה שלהם, מרגישים בנוח יותר לארח, כיף להם לשהות בחוץ, והם נוטים להשקיע יותר באלמנטים כמו פרגולות או בריכות פרטיות, מאשר אנשים שמזניחים את הגינות שלהם, ונותנים להן "להזדקן".

 

הרי את מרבית הגינות הפרטיות ניתן לראות גם מהרחוב, ולכן חשוב לשדר סדר וניקיון ולא הזנחה. חשוב לזכור כי כל הגינות הפרטיות צריכות טיפוח וטיפול באופן תקופתי, כדי לא להינזק ולהפוך למטרד אמיתי, שעולה גם הוא לא מעט כסף. גינה עם דשא חולה, צמחים פולשניים, חרקים ומזיקים, ומערכת השקיה בזבזנית יכולים לגרום לכאב ראש גדול שיסתכם בהוצאות גדולות מאוד.

אין סוף אפשרויות ומשחקים

מה היתרונות הגדולים בעיצוב גינה?

הפנייה לחברת עיצוב גינות מגיעה על רקע חיפוש אחר שקט, חיסכון בזמן ובכסף, ורצון לראות חלק מהותי מהבית מקבל שדרוג אמיתי לאורך זמן. יש הרבה מאוד חברות עיצוב גינות בשוק וכדאי מאוד לבחון את הנושא לעומק לפני שמבצעים את הבחירה.

 

חברות שונות באות עם רעיונות שונים ומעצבים שונים, ושווה לבדוק את כל האפשרויות לפני שמתחייבים. ייעוץ נכון הוא כזה שיכול לכוון אתכם אל עבר הבחירה הנכונה. חשוב לראות שאתם מדברים עם איש מקצוע שנמצא בראש שלכם, שלא חורג מהתקציב שהצבתם כיעד, וכזה שנלהב לגבי האפשרות לקחת את הגינה ולשדרג אותה למשהו אחר ואיכותי יותר.

מה החשיבות של תכנון מוקדם?

עיצוב הוא דבר חשוב מאוד כיום להרבה אנשים, כאשר יש הרבה מאוד בתים בהם נראה שיש דגש על כל סנטימטר פנוי. הנראות בפנים הבית היא כמובן מהותית ודורשת תכנון, מחשבה וביצוע ללא רבב. למרות הדומיננטיות של הגינות הפרטיות, אנשים רבים נוטים להזניח את החצר מפאת חוסר זמן ואנרגיות, והאבסורד הוא גדול מאוד.

 

כאשר מסתכלים על בית מבחינה עיצובית, מסתכלים על כל האספקטים השונים שלו, וגם אם פנים הבית מעוצב ללא רבב, והגינה מוזנחת ומלאה עשבים, יש כאן פגיעה אנושה בנראות הכללית של הבית. עוד לפני ההתייעצות המקצועית, צריך להבין שגינה יפה משדרגת את הבית. צריך להבין מה רוצים להשיג, האם רוצים להבליט או להסתיר אלמנטים מסוימים, ואיך מייצרים מצב שהגינה היא לא רק יפה, אלא גם פונקציונאלית.

מה הוא הפתרון המועדף?

הפתרון המועדף הוא כמובן שירותים של עיצוב גינות בצורה מקצועית. במקום חול וחצץ, תוכלו לקבל דשא סינטטי שימנע מכם את הצורך להתעסק עם השקיה ובנוסף, ישנם בונוסים כמו ריהוט, פסלים, כדים, גינון ועוד. המטרה היא להפוך את החלק החיצוני של הבית למזמין לישיבה ולצפייה ובנוסף, לשדרג את ערך הבית.

 

לעיתים, יש גם צורך בפרויקטים גדולים יותר, כמו בניית מערכת השקיה, סלילת מעברים, כריתת עצים וגידור. לכל אלמנט שכזה יש את המחיר שלו, ולרוב, העדיפות היא לבצע רמונט כללי שישדרג לחלוטין את כל הנכס. אין טעם לבצע שיפוץ של טלאי על טלאי, וכאשר מחליטים על מהלך של שיפוץ ועיצוב גינה, העדיפות היא ללכת עד הסוף ולהוסיף גם עבודת תחזוקה של אחת לתקופה, על מנת לשמור על מה שנוצר.

עיצוב ותכנון גינה עם פתרונות ארוכי טווח

הבחירה באופציית עיצוב גינה מקצועי מביאה איתה פתרונות ארוכי טווח שמונעים את הצורך בהתעסקות שצורכת זמן בשעות הפנאי ובשעות החמות ביממה, אנרגיה וכסף. כך למשל, כאשר מתקינים מערכת השקיה מתוחכמת וחסכונית, אפשר לא לדאוג להשקייה, והדשא הסינטטי ימנע את הצורך לקצץ את הדשא ולטפל בו באופן סדיר כנגד מזיקים. ניתן גם ליצור תיחום, להשתמש בצמחיה ייחודית, בריכות דגים ושלל רחב של אפשרויות שיהפכו את הגינה למרהיבה.

 

יש כיום אופציות שאנשים כלל לא חשבו עליהם כאשר רכשו את הבית, ואפשר לייצר כל דבר מגינה סולידית ומסודרת ועד גינות בומבסטיות עם עצים ופרחים נדירים, לצד מזרקות ענק, הכל לאור בקשות הלקוח.

מה החשיבות של ייעוץ טוב?

עיצוב גינות פרטיות זהו תחום נרחב שכולל בתוכו הרבה מאוד אלמנטים שונים, ולכן, יש חשיבות גדולה בלהתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להגיע למסקנות נכונות עבור הגינה שלכם.

 

המטרה הסופית היא להבין איך ניתן לשדרג את הגינה, גדולה או קטנה, במחיר הוגן ובמקביל, לחסוך מכם התעסקות פיזית מתישה והוצאות גדולות. זה אפשרי, וזה נפוץ מאוד כיום. אנו מזמינים אתכם למצוא את איש המקצוע הנכון והחברה המתאימה על ידי השארת פרטים ממש פה למטה, ואנחנו נדאג לכם לקבלת הצעות ומחירים שיתאימו בדיוק לכם ויגשימו לכם את החלומות שישדרגו לכם את כל הבית.