גננים » מאמרים וחדשות » 5 טיפים חשובים לעיצוב וריהוט הגינה שלכם

5 טיפים חשובים לעיצוב וריהוט הגינה שלכם

בשעה טובה יש גם לכם גינה – עכשיו איך תשלבו בה ריהוט בצורה נכונה?

רכישתו של בית עם מרחב פתוח צמוד היא רק ההתחלה לתהליך של השקעה, עיצוב וטיפוח בגינה ביתית שעשויה לשנות את פני הבית הן בנראות חיצונית מרהיבה ומושכת והן ביצירת אורח חיים משפחתי המאפשר בילוי נעים בגינה, אירוח, משחק ועוד.

לפני שממהרים לנטוע, לשתול או לחילופין לרצף ולקרות, כדאי לתת את הדעת על גודל השטח ומאפייניו לצד הציפיה שלנו מן הגינה הביתית. לא כל בעל גינה מעוניין גם לעסוק בגינון ובחקלאות דרך קבע, ומי שבימים כתיקונם אינו צולח בטיפול בקקטוס המשרדי, אל לו למהר לשתול גינת ירק ונוי המצריכה טיפול והשקעה.

אז מאיפה כדאי להתחיל?

ריכזנו עבורכם את האלמנטים המרכזיים והחשובים ביותר שיהפכו את הגינה שלכם לשכיית חמדה מרהיבה ללא צורך בהשקעה מרובה או תחזוקה מייגעת:

  1. דשא סינטטי - דשא טבעי יש לדשן, להשקות ולכסח בקביעות. במידה ואינכם מעוניינים בהתחייבות הזו ניתן לבחור בין שלל משטחי דשא סינטטי ירוקים במראה רענן שיספקו את התמונה הטבעית ללא הצורך בעבודות חקלאיות. ניתן לבחור משטחי דשא סינטטי בסוגים שונים של מרקמים, המיועדים לנוי, לדריכה או למשחקי כדור, בצבעים שונים ובהתאמה אישית למרחב.
  2. ריצוף מתאים - לצד הדשא הסינטטי רצוי ליצור מעברים או משטחי ישיבה המותאמים יותר להנחת ריהוט. ניתן לבחור בריצוף גרניט, משטחי אבן לא מחליקים או דק עץ. בבחירה בעבודות דק יש להקפיד על שכבת בידוד שתשמר את העץ מפני רטיבות וריקבון ולקחת בחשבון כי מדובר בחומר הדורש תחזוקה.
  3. הצללה נכונה - אין אלמנט חשוב לגינה הביתית כמו פתרון הצללה, שיאפשר שמירה על הרהיטים והציוד לצד אפשרות השהיה בגינה לאורך מרבית ימות השנה. ניתן לבחור בפרגולת עץ, פרגולת אלומיניום, הצללה קבועה או מודולרית, או סגירה מלאה באמצעות פוליקרבונט או סנטף, חומרים מעבירי אור טבעי ומבודדים.
  4. ריהוט גינה - ריהוט הגינה הוא שיקבע את השימוש העיקרי בה. ניתן לבחור בין פינות ישיבה סלוניות, פינות "זולה", פיזור ערסלים, פינת אוכל מלאה או שילוב בין כל הללו. את הריהוט יש לבחור על פי גודל הגינה, גודל המשפחה ושימושיה. משפחות המרבות לארח יעדיפו פיזור של ספות ישיבה, ערסלים ומיטות שיזוף ומשפחות המבקשות להפוך את הגינה לפינת האוכל הביתית יבחרו בשולחן גבוה ויציב במעטפת כסאות. חשוב לבחור בריהוט גינה איכותי המותאם לתנאים לחיצוניים ואינו מתבלה בקלות תחת קרני השמש או ניזוק לאחר מגע עם מי הגשמים.
  5. גינון טבעי - גם בגינה המצויה על תשתית סינטטית ניתן להקדיש פלח מסוים מן השטח להעמדת ערוגת פרחים, עשבי תיבול או שיח. ניתן גם לקבוע את הצמחים הטבעיים הללו באמצעות אדניות סגורות הניתנות להחלפה או כדים, לטביעת מראה טבעי וריח נעים במרחב הגינה הביתית, ללא הצורך בעבודות גינון מורכבות למעט השקיה מעת לעת.

הגינה הביתית היא מרחב של הנאה, בילוי ואירוח ואינה מחייבת השקעה מוגזמת, אולם תשומת לב לפרטים תביא למתחם נעים ומרהיב לעין.

עוד באותו נושא