גננים » מאמרים וחדשות » עיצוב גינה – 5 הגינות שממש הייתם רוצים

עיצוב גינה – 5 הגינות שממש הייתם רוצים

אם הנך קורא מאמר זה סימן שתכנון והקמה של גינה עוברת בראשך והנך חושב אולי עתה או בעתיד הקרוב להגשים פיסת גן עדן זו בביתך. לאחר שהסדרנו נקודה זו, האם הנך יודע באיזו גינה הנך חושק? האם גינה יפנית? אנגלית? אולי גינה טבעית או ישראלית?

אין סיבה להבהל מכל המונחים הללו. במאמר זה נסקור את 5 הגינות המיוחדות ואשר באמת הייתם רוצים, נסקור את מאפייניהם, נבין מה מכילה כל גינה, מה הינה משדרת ועבור מי היא מתאימה כדי שגם אתם תוכלו להנות מגינה יפייפיה, מלבלבת ומעל לכל ייחודית ומתאימה לכם ולמשפחתכם, אז בואו נתחיל ונסקור את 5 הגינות שממש הייתם רוצים ואחת מהן גם תשיגו קרוב לוודאי.
 
גינה יפנית – חיבור בין פילוסופיה רוחנית לחיי היום יום

הגינה היפנית ייחודית בכך שהינה שונה לחלוטין מגינות בתפיסה המערבית. גינה זו מבוססת על דרך חיים של יצירת הרמוניה וזאת דרך פשטות, שלווה, צניעות, איפוק וכן למידה דרך התבוננות בטבע.

מה כוללת הגינה היפנית?

גן יפני טיפוסי כולל באופן מוחשי או סמלי מקור מים, אי, גשר המחבר אל האי, פנס, ביתן וכן עצים ננסיים. באשר לצמחיה הגן מאופיין בעצים נשירים, עצים ושיחים ירוקי עד, צמחים ופרחים אשר מושכים ציפורים ופרפרים וזאת כדי להדגיש את חילופי העונות.

עיצוב גינות יפניות ידגיש גם את הזרימה הנעימה בגן המסמלת את מחזוריות הטבע, העצים בגן יהיו טבעיים ולא מעובדים וכן יהיה עידוד לצמיחת טחב, אם רוצים להוסיף אבנים גם עליהם להיות טבעיים על-מנת לחקות את הגבעות וההרים בטבע ומעל לכל הגינה תהיה מאוד ברורה ומוגדרת בגבולות ברורים, זאת ע"י גדר חיה או גדר עץ לסימול הסדר והניקון.

בישראל קיימים מספר גנים יפניים ציבוריים, כך שאם ברצונכם להתרשם מכך בקרו בקיבוץ חפציבה, בראש העין, חולון וירושלים.

במידה ואהבתם את הגינה והינה מתאימה לכם, תוכלו להעזר באנשי מקצוע ומומחים בתחום תכנון, עיצוב והקמת גינות המתמחים זה שנים רבות בהקמת גינות יפניות. כך, תהנו מגינה מתוכננת מקצועית ומתאימה לצרכים שלכם ולתנאי השטח בביתכם. כל שעליכם לעשות הוא להתקשר לטלפון 052-9708814 ומיטב אנשי המקצוע ישמחו לעזור לכם.

 

גינה יפנית


גינה אנגלית – אי בריטי בחצר ביתכם

גינה אנגלית בחצר ביתכם מאפשרת לכם להנות מאווירה בריטית, דקורטיבית ופונקציונאלית. גינה זו מתאפיינת במשטח גדול אשר כולל לרוב מדשאה המוקפת בגדר גבוהה, בין הדשא לגדר צומחת צמחיה רב-עונתית של וורדים ומגוון של שיחים רב-עונתיים. שטח הצומח בגינה מנוצל גם ע"י הגדר עצמה אשר עליה מגדלים עצים גזומים, שיחים ושאר מטפסים וכך מנצלים כל פיסה בגן מסודר וייחודי זה.
מה כוללת הגינה האנגלית?

כיוון שהגינה האנגלית מורכבת מחלקים רבים, הגינה האנגלית מחולקת גם לאיזורי משנה וכל איזור כזה ייעוד ייחודי לו. הגינה כוללת מדשאה גדולה ירוקה, צמחייה עשירה ומגוון של אלמנטים דקורטיביים יפייפיים ביניהם בריכות נוי, פסלים, כדים, שעוני שמש וגם מתקני האכלה עבור ציפורים ותיבות קינון ייעודיות.

באשר לפונקציונאליות הגינה, היא תכלול עצי פרי לשימוש פרטי, איזור לגידולי ירק לבית, חממה, מחסן, איזור לגידול תבלינים, שבילים מסודרים ועוד.

כפי שניתן לראות, גינה זו הינה גם דקורטיבית ומקרינה יופי עז אך גם פרודוקטיבית ופונקציונאלית עבור צרכים אישיים, וכך תוכלו להנות מכל העולמות, יופי וניצול הגינה לצרכים פרטיים.

מעוניינים לשוחח עם אנשים אחרים אשר מתכננים גינה בבית וכן כאלו אשר כבר נהנים ממגוון של גינות? הכנסו אל פורום גינון וקבלו טיפים ורעיונות מעולים עבור הגינה שלכם.

 
גינה ים תיכונית – להרגיש ישראלי ולחסוך במים

בניגוד לדעה הרווחת, גינה ים תיכונית אינה משדרת יובש ואינה נראית יבשה וחסרת חיים. מדובר בסגנון גינה חסכוני במים עם מאפיינים של חזרה לטבע, שימוש בצמחייה טבעית, חומרים מקומיים וגינה במראה פשוט אך זורם ומחובר לסביבה שלו.

גינה זו תאופיין גם בסלעים מקומיים, צמחי תבלין וריח, רקפות וכלניות לצבע ואפילו ניתן להוסיף פרגולה או סוכת גפנים עבור אירוח בגן וארוחות משפחתיות.
 
מה כוללת הגינה הים תיכונית?

גינה זו עמידה מאוד בתנאי האקלים של ישראל, היא חסכונית במים ותחזוקתה מינימאלית וקלה. היא יכולה לכלול מגוון עצים כמו זית, אלה, חרוב, תמר, תאנה, רימון, אלון ועוד. השיחים בגינה יכללו את אלת המסטיק, מורן, שיח אברהם, דורנטה ועוד וכן סלעים ואבנים מקומיים.

רוצים לדעת כמה יעלה לכם לתכנן ולהקים גינה ים תיכונית או כל גינה אחרת אשר הנכם חושקים בה? בדקו את מחירון האתר כדי שתוכלו לתכנן גינה בהתאם לתקציב הנוח לכם.

גינה טבעית – גינה מושלמת לכלל המשפחה

הגינה הטבעית מחולקת ל-2 איזורים, כאשר איזור אחד מאופיין לאירוח, בילוי של כלל המשפחה וישיבה נעימה בגן וכן איזור ייעודי לילדים אשר כולל חלל מופרד ומתקני משחק וכך הגינה הופכת למתאימה הן למבוגרים והן לילדים להנאה מלאה ומושלמת מבלי לפגוע בחן וביופי הייחודי שלה.
 
מה כוללת הגינה הטבעית?

גינה זו מאופיינת בהעתק של תמונת טבע והעתקה של טבע זה לגינה שלכם בבית. הגינה תכלול שבילי עץ וסלעים, פרגולה עליה יטפסו יסמין וכאלמון הודי אשר מפזרים ריח של דבש ברחבי הגינה, צמחים מתורבתים אשר נלקחו מהטבע ונשתלים בגינה כמו רקפות, כלניות וצמחי תבלין, כאשר הם נשתלים במסלעות אשר מדמות מקומיות האיזור כאילו היו שם מאז ומתמיד ולכן שם הגינה הינו גינה טבעית.

 
גינה טרופית – בועה פסטורלית מחוץ לבית

עבור רבים גינה טרופית מעוצבת מחוץ לבית הינו חלום של ממש. גינה זו משדרת אקזוטיות, ייחודיות, פראיות ומגוון ריחות מדהימים באוויר הגינה. הגינה מאופיינת בצמחייה סבוכה, צל וגיוון כדי ליצור אווירה אותנטית, כאשר צמחים ועצים במגוון גבהים יוצרים תחושה של הליכה בג'ונגל ברזילאי.

מה כוללת גינה טרופית?

גינה טרופית תכלול צמחייה במרקמים, צורות וגבהים שונים ליצירת גיוון ותחושה של פראיות וג'ונגל, מצמחים הגדלים בצמוד לקרקע ועד עצים המתנוססים גבוה. את הצמחייה הגבוהה נראה סביב הגן, ניתן להוסיף אלמנטים דקורטיביים כמו מפל, בריכות נוי ומזרקה להשלמת האווירה הטרופית והמרגיעה.

הצמחייה הגבוהה בגן יכולה לכלול עצים וצמחים כמו דקלים, במבוק וציפור גן עדן ניקולאי. הצמחייה הבינונית תכלול צמחייה כמו מיני במבוק שונים, פילדנדרון, ציקסים וצמחים מטפסים והצמחייה הנמוכה תכלול שרכים וכן משתרעים.

 
אלו הם 5 הגינות אשר ממש הייתם רוצים בחצר ביתכם, אך כיוון שכל גינה מאופיינת בייחודיות שלה ובמרכיבים משלה, מומלץ להעזר באנשי מקצוע ומומחים בתחום לתכנון נכון ושלם של הגינה שלכם וזאת תוכלו להשיג בקלות ע"י טלפון למספר 052-9708814 בו מיטב אנשי המקצוע ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה בתחום לעבר הגינה החדשה והייחודית שלכם ועבורכם.
 

עוד באותו נושא